Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 6. 10. 2021
  • 2 min

Volkswagen Financial Services na nové prestižní adrese

Praha, 6. října 2021 – Od počátku října působí společnosti Volkswagen Financial Services na nové adrese – v Bořislavka Centrum na Praze 6. Do nových prostor se přestěhovalo všech 250 zaměstnanců společnosti. Nové interiéry mají kvalitní architekturou a řešením kanceláři podtrhnout důraz na flexibilitu, sdílení a podporu kreativity zaměstnanců ve firemní kultuře Volkswagen Financial Services (VWFS).

„Novou prestižní adresou Volkswagen Financial Services v Bořislavka Centrum chceme zároveň zdůraznit naši probíhající transformaci na moderní, digitální, inovativní, agilní a ekologicky smýšlející firmu. Jdeme naproti současným trendům, abychom zajistili nejvyšší úroveň a kvalitu služeb pro naše zákazníky a obchodní partnery,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Komplex Bořislavka Centrum tvoří čtyři nepravidelné skleněné krystaly navržené architektonickým studiem Aulík Fišer architekti. Volkswagen Financial Services má pronajatá tři patra v jedné z těchto čtyř kancelářských budov třídy A. Na prestiži novému sídlu VWFS dodává nejen kvalitní moderní architektura, ale i přítomnost sochařských děl od předních českých umělců Maxima Velčovského a Federica Díaze.

„Naše nové sídlo podtrhuje flexibilitu a inovativnost, což jsou atributy, které chceme, aby si s námi klienti spojovali. Věříme, že díky novému stylu práce, který architektonické řešení Bořislavka Centrum podporuje, budou i pro ně přínosem ještě kvalitnější produkty a služby. Nové prostory nám totiž umožní flexibilněji propojovat týmy, prohlubovat spolupráci, podpořit kreativitu našich zaměstnanců a prosazovat agilní principy fungování firmy,“ řekl Hans-Peter Seitz, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.  

Nové kanceláře, ve kterých bude pracovat všech 250 zaměstnanců VWFS, poskytují prostor k prosazení nového stylu práce a komunikace v rámci společnosti. Sdílená místa, propojené zóny a nové neformální prostory pro setkávání mají za cíl pomoci lepší komunikaci mezi týmy a zaměstnanci z různých oddělení. Otvírají možnost hybridní práce v propojení s již standardní prací z domova. Zaměstnanci VWFS mají k dispozici nejen flexibilní pracovní místa, ale i relaxační zóny, prostory pro setkávání či místnosti vybavené nejmodernější technikou pro online schůzky, které jsou dnes běžnou součástí pracovního života.

Celý komplex Bořislavka Centrum má mezinárodně uznávaný zelený certifikát LEED Gold mimo jiné za využívání dešťové vody, zelené střechy, rekuperaci energie z výtahů nebo za výměník tepla. „Udržitelnost našeho nového sídla pro nás byla velmi důležitá. Udržitelnost totiž patří k našim základním firemním hodnotám a projevuje se například i v tom, jaký důraz klademe na podporu rozvoje elektromobility v České republice,“ uzavřel Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Od počátku října dochází tedy nejen k přestěhování centrály VWFS na novou adresu, ale mění se i korespondenční adresa společnosti. Ta je nyní: Evropská 866/63, Praha 6, 160 00.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ Twitter



Další tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services zapůjčil na pomoc jižní Moravě pět vozů pracovníkům z organizace Člověk v tísni

Společnost poskytla organizaci Člověk v tísni pět vozů ŠKODA SCALA, které budou sloužit k zajištění pomoci obyvatelům jižní Moravy zasaženým tornádem. Společnost rovněž věnovala na pomoc postiženým finanční dar ve výši 300 000 Kč. Mimo to společnost klientům nabízí odklad splátek na tři měsíce, palivovou kartu v hodnotě 20 000 Kč.

  • 29. 7. 2021
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Tři pětiny Čechů věří, že elektromobily jsou budoucností

Dle průzkumu by mělo ideální pořízení elektromobilu být levné a se státním příspěvkem. Čechy lákají především nulové emise a nižší provozní náklady, hlavní překážku tvoří vysoká pořizovací cena.

  • 30. 6. 2021
  • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Martina Blatnická je novou posilou na pozici vedoucí prodeje za oblast Dealerská síť a značky ve společnosti Volkswagen Financial Services

Na pozici vedoucí prodeje za oblast Dealerská síť a značky ve společnosti Volkswagen Financial Services nastoupila od 1. září Martina Blatnická.

  • 1. 9. 2021
  • 2 min