Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 29. 7. 2021
  • 2 min

Volkswagen Financial Services zapůjčil na pomoc jižní Moravě pět vozů pracovníkům z organizace
Člověk v tísni

Praha, 29. července 2021 – Volkswagen Financial Services poskytl organizaci Člověk v tísni pět vozů ŠKODA SCALA. Automobily budou organizaci sloužit k zajištění pomoci obyvatelům jižní Moravy zasaženým tornádem. Vozy byly předány 19. července. Volkswagen Financial Services rovněž věnoval na pomoc postiženým finanční dar ve výši 300 000 Kč. Mimo to společnost klientům se škodní událostí v zasažených oblastech nabízí odklad splátek na tři měsíce, palivovou kartu v hodnotě 20 000 Kč či odpuštění splátky ve stejné výši.

V rámci pomoci po přírodní katastrofě na jižní Moravě zapůjčil Volkswagen Financial Services pět automobilů humanitární organizaci Člověk v tísni. Vozy pracovníkům organizace zajistí snadnější přístup do zasažených oblastí a pomohou s převozem materiálu a darů místním obyvatelům. Společnost Volkswagen Financial Services vozy zapůjčila minimálně na dva měsíce, ale v případě potřeby budou k dispozici pracovníkům nadace i po delší dobu. „Vážíme si každého, kdo se osobně vydal pomáhat přímo do terénu. Právě těmto humanitárním pracovníkům bude nyní pětice zapůjčených vozů sloužit,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

„Zapůjčené vozy pomohou našim pracovníkům dostat se rychle k těm, kteří jejich pomoc aktuálně potřebují. Od tornáda sice uplynulo již několik týdnů, práce ale pokračují v plném proudu. Vážíme si proto každé pomoci a budeme rádi, když se stane inspirací i pro další firmy,” říká Marek Štys, vedoucí humanitárních programů Člověka v tísni.

Obyvatelům zasažených obcí se rozhodli pomoci také zaměstnanci společnosti. „Ihned po přírodní katastrofě se i mezi našimi zaměstnanci zvedla nebývalá vlna solidarity, jejíž výsledkem je finanční sbírka na pomoc obětem tornáda. Vybranou částku 77 000 Kč jsme následně za naši společnost navýšili na 300 000 Kč. Věříme, že ji organizace ADRA účelně vynaloží na pomoc těm, kteří ji nejvíce potřebují," komentuje Vratislav Strašil.

„Darovanou částku 300 000 Kč vnímáme jako velkou pomoc. Rozdělíme ji mezi dvě domácnosti v Moravské Nové Vsi silně zasažené tornádem, lidé si tak budou moci částečně zrenovovat své domovy,“ upřesňuje CSR specialista Renáta Chlebková, jak částku humanitární organizace využije, a dodává: „V první vlně finanční pomoci bylo vyplaceno prostřednictvím organizace ADRA 150 000 Kč v celkem 207 domácnostech. Nyní probíhá finanční monitoring pro druhou část finanční pomoci, a právě zde bude dar od Volkswagen Financial Services použit.“

Noví i stávající klienti Volkswagen Financial Services z obcí Hrušky, Moravská Nová Ves, Lužice, Mikulčice a Hodonín-Pánov budou mít k dispozici i CCS palivovou kartu v hodnotě
20 000 Kč, přičemž stávající klienti se škodní událostí pak mohou namísto palivové karty využít nabídku odpuštění splátky ve stejné výši. S ohledem na komplikovanou životní a finanční situaci klientů společnost nabízí také odklad splátek na dobu tří měsíců.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services startuje Financování CHYTŘE

Nabídka se od běžného úvěru liší výrazně nižší měsíční splátkou a možností nastavení poslední navýšené splátky. Společnost tak vychází vstříc klientům, pro které je prioritou finanční flexibilita a nízké měsíční náklady

  • 27. 5. 2021
  • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Tři pětiny Čechů věří, že elektromobily jsou budoucností

Dle průzkumu by mělo ideální pořízení elektromobilu být levné a se státním příspěvkem. Čechy lákají především nulové emise a nižší provozní náklady, hlavní překážku tvoří vysoká pořizovací cena.

  • 30. 6. 2021
  • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services podporuje péči o seniory

Společnost dlouhodobě podporuje neziskovou organizaci Sue Ryder, která se věnuje péči o ty nejzranitelnější – o seniory. Na jaře letošního roku uspořádal Sue Ryder sbírku na financování svých aktivit neotřelou formou prodeje virtuálních zájezdů. Volkswagen Financial Services přidal ke každému individuálnímu daru 50 % navíc.

  • 7. 6. 2021
  • 2 min