Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 12. 6. 2023
  • 2 min

Volkswagen Financial Services začíná nabízet dobíjecí kartu pro elektromobily

Praha, 12. června 2023 – Volkswagen Financial Services, vedoucí společnost v oblasti financování mobility, rozšiřuje portfotlio služeb o dobíjecí kartu Chargee, se kterou lze nabít baterii elektromobilů u největších distributorů, i v síti dealerů koncernu Volkswagen.

Nabídku dobíjecích karet ocení klienti financující elektromobily jak prostřednictvím operativního leasingu, tak úvěru. Dobíjecí karta zahrnuje nejen velké množství dobíjecích stanic na území České republiky a Evropy v síti firemních, domácích a veřejných dobíjecích stanic. Nová služba umožní dobíjet vůz i na všech dobíjecích stanicích autorizovaných dealerů koncernových vozů. „Možnost dobít svůj elektromobil u dealerů koncernu Volkswagen klientům usnadní hledání dobíjecích stanic v místech, kde je dobíjecí síť prozatím řídká,“ říká Václav Vacek, Business Development Manager pro oblast elektromobility ve Volkswagen Financial Services. Součástí služby je i speciální aplikace, jejímž prostřednictvím může klient jednoduše vyhledat volnou dobíjecí stanici v okolí nebo monitorovat výdaje za dobíjení.

V roce 2022 přibylo v České republice 1294 dobíjecích bodů, což představuje největší meziroční nárůst v historii. Na každý dobíjecí bod nyní připadá zhruba pět elektromobilů. I přesto je však podle odborníků Volkswagen Financial Services dobíjecí síť nedostatečná. „Rozdíly lze spatřit nejen napříč regiony, ale i v rámci jednotlivých měst. Zatímco v hlavním městě, podél hlavních tahů nebo na tankovacích stanicích řidič automobil dobije většinou bez obtíží, na mnoha sídlištích nebo v menších obcích bude vhodně situovanou dobíjecí stanici hledat marně,“ říká Václav Vacek.

Pro zvýšení atraktivity elektromobilů mezi současnými i potenciálními klienty Volkswagen Financial Services dále nabízí i výhodné pojištění elektrických vozů, servisní balíčky nebo cenově výhodné financování dobíjecí infrastruktury v podobě tzv. wallboxu, neboli domácí dobíjecí stanice.

„Elektromobilita je pro Volkswagen Financial Services i celý koncern zásadní téma. Zatímco konkrétní značky se zaměřují na to, aby nabízely atraktivní ceny, naší starostí je výhodné financování a další doplňkové služby, které řidiče k přesunu od fosilních paliv namotivují a celý proces jim maximálně usnadní,“ uzavírá Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Zavádíme výhodné předplacené servisní prohlídky na nové i ojeté vozy

Zavádíme službu, která zajistí pravidelnou údržbu za předem stanovených podmínek. Zákazníci si mohou nový produkt sjednat on-line pro nové i ojeté vozy. Při uvedení na trh navíc s 30% slevou.

  • 30. 3. 2023
  • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Nový Tiguan za necelých 8000 měsíčně? S Volkswagen Financial Services ano!

VWFS připravila ve spolupráci se značkou Volkswagen atraktivní akci „Výprodej skladu“. Zákazníci mohou ihned získat skladové vozy Volkswagen se zvýhodněním až 160 000 Kč. S novým úvěrem CHYTŘE si mohou splátky nastavit podle své potřeby a k tomu obdrží řadu bonusů navíc, od kompletního pojištění až po předplacený servis na 5 let zdarma. 

  • 5. 4. 2023
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services sklízí úspěchy s financováním vozidel všech značek

VWFS pokračuje v rozšiřování nabídky pro firemní zákazníky. Vedle vozidel koncernu Volkswagen loni v portfoliu služeb přibylo financování všech automobilových značek dostupných na českém trhu. Díky tomu jen za první čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně objem nových fleetových obchodů o 220 procent.

  • 16. 5. 2023
  • 2 min