Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 22. 11. 2023
  • 2 min

Volkswagen Financial Services slaví s půjčovnou elektromobilů velký úspěch

Praha, 22. listopadu 2023 – Společnost Volkswagen Financial Services zavedla v březnu pro svou firemní klientelu možnost vyzkoušet si elektromobilitu na vlastní kůži. A od té doby se nová půjčovna elektromobilů těší velkému zájmu. Nejčastější doba zápůjčky je 14 dnů a elektromobily jezdí nejen po celé České republice, ale i do zahraničí. Ohlasy klientů jsou s velkou převahou pozitivní a mnozí z nich na základě svých prvních větších zkušeností s elektromobilitou již vážně uvažují o kompletním nebo částečném přechodu na elektromobilitu.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo úspěšným projektem půjčovny elektromobilů vyvolat velký zájem našich firemních klientů o udržitelnou mobilitu s nulovými přímými emisemi,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel společnosti Volkswagen Financial Services, a dodává: „Největší poptávku registrujeme od českých dceřiných firem mezinárodních koncernů, jejichž mateřské společnosti ve svých ESG strategiích přecházejí k uhlíkové neutralitě. Co se týká sektorového členění, nejvíc elektromobilů si od nás půjčují firmy působící v energetických a technologických odvětvích.“

Jiří Beran

Zájem o elektromobily z půjčovny společnosti Volkswagen Financial Services od jejího březnového startu strmě roste. Vytíženost vozového parku složeného z 10 elektricky poháněných vozidel reprezentujících různé automobilové segmenty dosáhla v září 86,6 % a v průběhu října se vyšplhala dokonce na 93 %. V aktuální nabídce jsou modely Audi Q4 e-tron Sportback, CUPRA Born, Škoda Enyaq, Škoda Enyaq Coupé, Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5, Volkswagen ID. Buzz a Volkswagen ID. Buzz Cargo.

„Naši klienti si elektromobily půjčují nejčastěji na 14 dnů a podnikají s nimi také delší cesty nejen v rámci Česka, ale i do zahraničí. Chtějí si elektromobilitu důkladně vyzkoušet ve všech možných podmínkách provozu svého vozového parku, což přesně naplňuje záměr, s nímž jsme se do realizace projektu půjčovny elektromobilů pustili,“ bilancuje první půlrok elektromobilové půjčovny Vratislav Strašil.

„Nejvíc nás těší pozitivní ohlasy zákazníků po výpůjčce, které s velkou převahou dominují. Mnohé firmy na základě dobrých zkušeností s dlouhodobějším provozem elektromobilů již vážně uvažují o jejich zařazení do svého vozového parku. Některé firmy elektromobily dokonce už provozují a mají konkrétní plány na další rozšiřování vozového parku směrem k elektromobilitě,“ říká Vratislav Strašil a doplňuje: „A i v těch několika případech, kdy se firmy po zápůjčce rozhodly, že prozatím vzhledem ke svým specifickým požadavkům na mobilitu zůstanou u vozidel poháněných spalovacími motory, oceňují naši klienti nesporné přednosti elektromobilů, ať se jedná o jízdní dynamiku, nebo plynulost řízení.“

Zákazníci si mohou v půjčovně elektromobilů společnosti Volkswagen Financial Services zvolit dobu pronájmu v rozsahu od 7 do 60 dní. Nájemné 500 Kč bez DPH za den zahrnuje pojištění vozidla s 5% spoluúčastí, nabíjecí kartu CHARGEE, která je k elektromobilům nabízena i v rámci operativního leasingu a pokrývá kompletní síť veřejných nabíječek, a servisní kartu s kontaktem na technickou asistenci. Počet ujetých kilometrů za den je omezen na 150 km, přičemž kilometry ujeté nad touto hranicí jsou zpoplatněny částkou 1,80 Kč bez DPH/km. Elektromobily z půjčovny se předávají a vracejí u autorizovaného prodejce Porsche Praha-Prosek na Praze 8. Vozy ID. Buzz Cargo lze vyzvedávat a vracet také u společnosti Auto Heller Ostrava v Moravské Ostravě a Přívozu nebo Auto Vysočina v Jihlavě. Nabídka je určena pro firemní klienty s vozovým parkem čítajícím 5 a více vozů. Firmy při zapůjčení elektromobilu získají od společnosti Volkswagen Financial Services také kompletní nabídku financování včetně pojištění na míru jejich specifickým potřebám.

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Financování Audi now slaví u českých zákazníků úspěchy již téměř 10 let

Společnost Volkswagen Financial Services nabízí zákazníkům značky Audi již bezmála 10 let financování Audi now.

  • 14. 11. 2023
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services si odnáší dvě ocenění ze soutěže Zlatá Koruna

Druhé místo za produkt Financování CHYTŘE v kategorii nebankovních úvěrů a cenu v kategorii Zelená Koruna za podporu domova seniorů Sue Ryder si na galavečeru 21. ročníku soutěže Zlatá Koruna převzala vedoucí oddělení Produktu Jana Hrušková.

  • 28. 7. 2023
  • 1 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Jiří Beran novým šéfem marketingu a spolupráce se značkami v oblasti retailu

Od 1. července jsme přivítali v manažerském týmu VWFS novou posilu Jiřího Berana, který převzal vedení marketingu a komunikaci se značkami koncernu Volkswagen.

  • 12. 7. 2023
  • 1 min