Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 11. 5. 2023
  • 2 min

Volkswagen Financial Services podporuje projekty Biodiverzitního grantu Krakonošovy zahrádky 

Praha, 11. května 2023 – Společnost Volkswagen Financial Services darovala 250 000 Kč na ochranu přírody a biodiverzity prostřednictvím projektů přihlášených do biodiverzitního grantu Krakonošovy zahrádky od Nadačního fondu Škoda Auto.

„Máme velkou radost, že můžeme prostřednictvím Nadačního fondu Škoda Auto podporovat ochranu přírody a biodiverzity na Mladoboleslavsku, Rychnovsku a Vrchlabsku,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services. „Na projekty biodiverzitního grantu Krakonošovy zahrádky jsme přispěli částkou 250 000 Kč a těší nás, že tímto podílíme na ochraně životního prostředí v regionu.“

Hodnoticí komise grantové výzvy, v níž měli své zastoupení Nadační fond Škoda Auto, Škoda Auto, Volkswagen Financial Services, Správa Krkonošského národního parku a CHKO Orlické Hory a Kokořínsko posuzovala celkem 17 přihlášených projektů. Bylo vybráno 8 z nich, které se zaměřují mimo jiné na zachycování a udržování vody v krajině, ochranu flóry a fauny, rozvoj biodiverzity, ochranu a obnovu biotopů a osvětu veřejnosti v oblasti ochrany přírody a životního prostředí.

Grantovou výzvu Krakonošovy zahrádky vypsal Nadační fond Škoda Auto. Organizace působící v regionech, v nichž se nacházejí výrobní a montážní závody Škoda Auto, tedy na Mladoboleslavsku, Rychnovsku, Vrchlabsku a Jilemnicku, mohou na své projekty pro ochranu přírody a biodiverzity získat příspěvek 50 000 až 250 000 Kč. „První kolo Krakonošových zahrádek slavilo úspěch, o čemž svědčí velké množství přihlášek i aktivní zapojení našich partnerů. Některé projekty už se dokonce realizují. Například budování tůní v lokalitě Vlčí Pole a na Dymokurských loukách, které pomohou se zadržováním vody v krajině a vytvoří bezpečný životní prostor pro rozličné druhy obojživelníků. Jsem rád, že je kolem nás tolik aktivních lidí, kteří chtějí přírodě v regionech pomáhat a těším se na další zajímavé projekty ve druhém ročníku,“ říká ředitel Nadačního fondu Škoda Auto Ladislav Kučera.

Odborným garantem grantového programu je Správa Krkonošského národního parku.

Cílem programu je podporovat biodiverzitu, tedy rozmanitost ekosystémů na daném území a genetickou pestrost rostlinných i živočišných druhů v nich žijících. Biologická rozmanitost je totiž pro uchování a další vývoj života na naší planetě nepostradatelná. Zásadním aspektem tohoto grantu na podporu biodiverzity je také snaha zvýšit zájem obyvatel o prostředí, v němž žijí, a docílit jejich aktivního zapojení do péče o něj.

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Zavádíme výhodné předplacené servisní prohlídky na nové i ojeté vozy

Zavádíme službu, která zajistí pravidelnou údržbu za předem stanovených podmínek. Zákazníci si mohou nový produkt sjednat on-line pro nové i ojeté vozy. Při uvedení na trh navíc s 30% slevou.

  • 30. 3. 2023
  • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Nový Tiguan za necelých 8000 měsíčně? S Volkswagen Financial Services ano!

VWFS připravila ve spolupráci se značkou Volkswagen atraktivní akci „Výprodej skladu“. Zákazníci mohou ihned získat skladové vozy Volkswagen se zvýhodněním až 160 000 Kč. S novým úvěrem CHYTŘE si mohou splátky nastavit podle své potřeby a k tomu obdrží řadu bonusů navíc, od kompletního pojištění až po předplacený servis na 5 let zdarma. 

  • 5. 4. 2023
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services sklízí úspěchy s financováním vozidel všech značek

VWFS pokračuje v rozšiřování nabídky pro firemní zákazníky. Vedle vozidel koncernu Volkswagen loni v portfoliu služeb přibylo financování všech automobilových značek dostupných na českém trhu. Díky tomu jen za první čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně objem nových fleetových obchodů o 220 procent.

  • 16. 5. 2023
  • 2 min