Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 18. 12. 2023
  • 1 min

Volkswagen Financial Services očekává dobrý rok

Praha, 18. prosince 2023 - Volkswagen Financial Services, přední poskytovatel financování mobility, dosáhne v letošním roce velmi dobrých obchodních výsledků. Přes problémy na trhu nových vozidel a vysoké úrokové sazby České národní banky, společnost za deset měsíců letošního roku vykazuje meziroční nárůst počtu nových smluv na nové a ojeté vozy o 20,9 % na celkových 37 501 smluv. Největší podíl mají značky koncernu Volkswagen s 29 461 smlouvami, což představuje meziroční nárůst o 20,1 %. Následují ojeté vozy s 5956 smlouvami (+ 14,2 %) a nekoncernové značky s 2084 smlouvy (+64,9 %).

„Díky aktivní spolupráci se značkami našeho koncernu Volkswagen můžeme nabízet velmi atraktivní produkty,“ říká Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services. „Přestože reposazba ČNB se stále drží na 7 %, spoluprací se značkami dokážeme připravit kampaně s podstatně nižšími sazbami, než je oficiální úroková míra. Například se značkou Volkswagen nyní nabízíme akční úrok 3,9 %.“

Kanceláře VWFS na Bořislavce

Velmi dobrého výkonu společnost vykazuje také letošním růstem finančního portfolia. S téměř 25 miliardami korun se VWFS vrátil na předcovidovou úroveň roku 2019. „Covidové období od roku 2020 přineslo lockdowny, problémy ve výrobě a pokles poptávky,“ vysvětluje Vratislav Strašil. „Naše analýzy poměrně rychle ukázaly, že výpadkům v prodejích značek musíme čelit změnou produktové nabídky – od tehdy dominantního klasického úvěru směrem k produktům se zůstatkovou hodnotou, tedy operativnímu leasingu a úvěru s poslední nerovnoměrnou splátkou.“

Snahou VWFS tak bylo klesající prodeje nových vozů nahradit smlouvami s vyšší přidanou hodnotou pro zákazníka. Nová strategie přinesla ovoce v podobě zásadní změny v rozložení finančních produktů: podíl úvěru klesl ze 73,3 % v roce 2019 na současných 42,1 %, naopak produkty se zůstatkovou hodnotou vzrostly na 57,9 %. „Díky produktové změně se naše společnost čím dál více zaměřuje na řešení komplexní mobility namísto poskytování financování,“ říká Vratislav Strašil. „Napomáhá tomu i fakt, že u splátek operativního leasingu hraje menší roli zvyšování cen nových vozů. Operativní leasing je totiž v podstatě splácení cenového rozdílu mezi novým autem a jeho hodnotou v okamžiku, kdy leasing končí. Protože však roste i cena ojetých vozů, není nárůst splátek tak vysoký, jako by to bylo přímo u ceny nového vozu“, vysvětluje Vratislav Strašil.

Základem úspěchu operativního leasingu a úvěru Chytře je jejich provázání s doplňkovými službami – servisem a pojištěním. „V posledních dvou letech jasně vidíme změnu uvažování zákazníků. Kombinace našeho financování s kompletním pojištěním, kvalitním servisem vozu v autorizované síti a dalšími dodatečnými službami je pro ně klíčovým argumentem. Například podíl pneuservisu u operativního leasingu se za poslední dva roky zvýšil z 27,8 % na 49,7 %,“ říká Vratislav Strašil.

Pokud jde o výhled na rok 2024, analytici VWFS vidí situaci podobně jako makroekonomové, kteří očekávají růst HDP z letošních záporných hodnot až ke 2 % a pokles inflace ke 3–4 %. „Bude to znamenat mírný růst reálné mzdy a pokles úrokových sazeb. Předpokládáme proto lehký nárůst poptávky po nových vozech a financování", říká Vratislav Strašil. „Dvouciferný nárůst, který vidíme letos, kdy se dodávají vozy objednané za covidu, to ale nebude. Počty přijatých objednávek by mohly být vyšší než v roce 2023, nicméně počet předaných vozů bude maximálně na úrovni 2023, možná i mírně pod ním,“ uzavírá Vratislav Strašil. 

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services slaví s půjčovnou elektromobilů velký úspěch

Společnost Volkswagen Financial Services zavedla v březnu pro svou firemní klientelu možnost vyzkoušet si elektromobilitu na vlastní kůži. A od té doby se nová půjčovna elektromobilů těší velkému zájmu.

  • 22. 11. 2023
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Financování Audi now slaví u českých zákazníků úspěchy již téměř 10 let

Společnost Volkswagen Financial Services nabízí zákazníkům značky Audi již bezmála 10 let financování Audi now.

  • 14. 11. 2023
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services si odnáší dvě ocenění ze soutěže Zlatá Koruna

Druhé místo za produkt Financování CHYTŘE v kategorii nebankovních úvěrů a cenu v kategorii Zelená Koruna za podporu domova seniorů Sue Ryder si na galavečeru 21. ročníku soutěže Zlatá Koruna převzala vedoucí oddělení Produktu Jana Hrušková.

  • 28. 7. 2023
  • 1 min