Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 25. 3. 2024
  • 2 min

VWFS hlásí velký zájem o koncernové elektromobily

Praha, 25. března 2024 – Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) registruje týden po vypsání dotačního programu „Záruka Elektromobility – I. výzva“ Ministerstvem obchodu a průmyslu velký zájem své firemní klientely o dotace na elektromobily. Během prvního týdne uzavřelo s VWFS smlouvu o financování elektromobilu koncernu Volkswagen včetně žádosti o dotaci 76 zákazníků. Největší zájem je o model Škoda Enyaq, následuje rodina elektromobilů Volkswagen ID.

Po vypsání dotačního programu jsme byli připraveni na velký zájem zákazníků, ale realita předčila naše očekávání,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel společnosti Volkswagen Financial Services, a dodává: „Zákazníci oceňují zejména náš úvěr s nulovým úrokem v celé modelové paletě elektromobilů koncernu Volkswagen, která splňuje dotační podmínku ceny do 1,5 mil. Kč bez DPH, a jejich bezplatný servis na pět let. To je kombinace, která je na trhu zcela unikátní. Bodujeme také komplexností našich služeb, které nyní zahrnují vyřízení žádosti o dotaci na nákup elektromobilu zcela zdarma a jednoduše – s námi je dotace na elektromobil otázkou pár kroků. Prodejní síť koncernu Volkswagen má navíc k dispozici velký výběr skladových vozů, takže po vyřízení dotace lze s novým elektromobilem rychle začít jezdit.

Předání vozu Caddy pro Sue Ryder

Vyřízení žádosti o dotace u VWFS je velmi jednoduché: klient pouze dodá potřebné informace, všechno další zajistí zdarma pracovníci VWFS. Kromě vyřízení žádosti o dotace nabízí Volkswagen Financial Services také nulový úrok a bezplatný servis po dobu 5 let nebo do ujetí 150 000 km. Dalším bonusem pro zákazníky je nabíjecí karta Chargee, kterou společnost Volkswagen Financial Services poskytuje zdarma při podpisu smlouvy. S nabíjecí kartou Chargee lze snadno a za výhodných podmínek s 3% slevou doplňovat elektrickou energii z nabíjecích stojanů všech velkých distributorů v Česku (ČEZ, PRE, E.ON, IONITY) i v Evropě a v síti dealerů koncernu Volkswagen.

 

O dotaci na pořízení vozidla s bezemisním pohonem (akumulátorová a vodíková elektrická vozidla) včetně neveřejné dopravní infrastruktury mohou žádat malé, střední i velké podniky, které nejsou vlastněné územně správními celky. Dotační program „Záruka Elektromobility – I. výzva“ je vypsán na období od března letošního roku až do 30. září 2025, nebo do vyčerpání alokovaných 1,95 miliardy Kč. Samotná investice musí být realizována do konce roku 2025.

 

Díky dotačnímu programu lze na bezemisní osobní automobily, jejichž pořizovací cena nepřesáhne 1 500 000 Kč bez DPH a které budou dodány maximálně 6 měsíců od jejich první registrace s méně než 6 000 ujetými kilometry, získat finanční příspěvek až 200 000 Kč. Na užitková vozidla kategorií N1 a N2 může stát přispět částkou až 250 000 Kč, resp. 300 000 Kč. Podmínkou je financování vozidla komerčním úvěrem u leasingové společnosti nebo komerční banky po dobu alespoň 12 měsíců. V rámci jedné žádosti lze vyřídit dotaci na celou flotilu vozidel pořizovanou na jednu smlouvu.

 

Součástí dotačního programu jsou také příspěvky na nabíjecí stanice. Jejich výše se pohybuje od 50 000 Kč do 150 000 Kč v závislosti na tom, zda se jedná o nabíjení střídavým, nebo stejnosměrným proudem. U stejnosměrných nabíjecích stanic s výkonem do 40 kW lze získat dotaci až 100 000 Kč, u výkonnějších stanic to může být až 150 000 Kč. Počet dotovaných nabíjecích stanic se odvíjí od počtu objednaných bezemisních vozidel. 

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Caddy bude pomáhat seniorům

Speciálně upravený Volkswagen Caddy pro přepravu seniorů a zdravotně postižených převzali zástupci neziskové organizace Sue Ryder od představitelů společností Volkswagen Financial Services a Porsche Česká republika. Vůz byl financován mimořádně výhodným úvěrem Chytře.

  • 5. 2. 2024
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services obměňuje vrcholný manažerský tým

Volkswagen Financial Services, přední poskytovatel financování mobility na českém trhu, oznámil změny ve svém vrcholném manažerském týmu.

  • 22. 1. 2024
  • 1 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services očekává dobrý rok

Volkswagen Financial Services, přední poskytovatel financování mobility, dosáhne v letošním roce velmi dobrých obchodních výsledků.

  • 18. 12. 2023
  • 1 min