Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 20. 4. 2022
  • 2 min

Češi se při výběru financování automobilů namísto expertů obrací na přátele

Praha, 20.dubna 2022 – Více než třetina Čechů tápe v rozdílech mezi operativním leasingem a úvěrem na financování vozu. Vyplývá to z průzkumu společnosti Volkswagen Financial Services, který mapoval nejen povědomí o možnostech financování automobilů, ale také návyky českých řidičů při jeho výběru. Ti při výběru vhodných možností financování spoléhají především na rodinu a přátele a za odborníkem jdou pro radu jen zřídka.

Pouhá třetina respondentů správně identifikovala některé ze základních atributů operativního leasingu a úvěru na financování vozu. Navzdory tomu nadpoloviční většina respondentů hodnotí svou znalost nástrojů financování v průměru známkou 2. Přibližně 65 % účastníků průzkumu si posteskává, že nemá dostatek relevantních informací o možnostech financování. Každý desátý si pak jde sjednat úvěr nebo leasing bez jakékoliv konzultace.

Sami sobě odborníkem
Souvisí to s faktem, že Češi preferují vyhledávání informací o finančních produktech na vlastní pěst. Bezmála polovina si srovnává nabídky doma za pomocí internetu, každý třetí jde pro radu za rodinou nebo přáteli, přičemž rozhodující je jejich předešlá zkušenost. Na rady expertů z oboru, jako jsou finanční poradci nebo prodejci vozů, spoléhá pouhá pětina respondentů.

„Z průzkumu vyplývá, že budoucí majitelé nových vozů ve dvou z pěti případů využívají převážně internetové srovnávače, byť webové stránky poskytovatelů financování nabízí více relevantních informací. Například web Volkswagen Financial Service je navržen tak, aby všechny potřebné informace byly jednoduše dostupné a uživatel se k nim dostal pomocí dvou kliknutí. Druhou možností je zajít poradit se k autorizovanému prodejci, kde vyškolení odborníci rádi pomohou najít vhodný způsob financování,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Úvěr a operativní leasing v hledáčku řidičů
Ekonomická situace se začíná podepisovat na peněženkách českých spotřebitelů – inflační tlaky zvyšují ceny zboží napříč trhem, nové i ojeté vozy nevyjímaje. Lidé se nechtějí vydat z úspor, ale koupě nového vozidla se zároveň nedá odkládat věčně. Vliv na nákupní chování Čechů potvrdil i průzkum, ze kterého vyplývá, že aktuální růst cen přiměl téměř polovinu dotázaných uvažovat o financování vozu prostřednictvím úvěru nebo operativního leasingu.

Při srovnávání finančních produktů respondenti považují za nejdůležitější výši úrokové sazby (63 %). Dále jim záleží na výši měsíční splátky (53 %), době splácení (43 %) nebo výši akontace (40 %). Proto stále více lidí volí pro financování nových vozů operativní leasing. Naopak nejméně důležité jsou pro řidiče všeobecné obchodní podmínky, nabídka doprovodných služeb nebo renomé společnosti, které za důležité považuje pouze čtvrtina odpovídajících.

Flexibilní financování
Právě pro klienty, pro něž je výše splátky a flexibilita splácení klíčová, přišel Volkswagen Financial Services s unikátním úvěrem Financování CHYTŘE: „Jsme si vědomi, že řada klientů je nucena více se zamýšlet nad financemi, aby nesahala do svých finančních rezerv. Nedávno jsme proto zavedli nový úvěrový produkt Financování CHYTŘE. Ten je vhodný právě pro klienty, kterým nejvíce záleží na výši měsíční splátky, která je v porovnání s jinými možnostmi financování nízká,“ dodává Vratislav Strašil.

Zásadním rozdílem oproti běžnému úvěru je nižší pravidelná splátka a možnost flexibilní finální splátky ve výši 20 až 60 % ceny vozu. Vyšší finální splátka je kryta cenou daného automobilu a už od podpisu smlouvy má klient garantovanou výkupní cenu vozu.

Průzkumu společnosti Volkswagen Financial Services se zúčastnilo celkem 840 českých respondentů. Sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Spouštíme nový klientský portál MojeVWFS

Prohloubení digitálních služeb, vysoké zabezpečení citlivých dat a sbohem papírové evidenci. Takové jsou cíle nového klientského portálu MojeVWFS. Klienti mohou jeho prostřednictvím komunikovat se společností, přímo zažádat o změnu svých údajů a mnoho dalšího. Přečtěte si více o jeho funkcích.

  • 7. 4. 2022
  • 1 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Nově financujeme firemní vozy všech automobilových značek

Od letošního roku nabízí naše společnost financování pro firemní vozy všech značek dostupných na českém trhu. Fleetovým klientům tak poskytujeme komplexní řešení jejich vozového parku bez ohledu na to, zda se jedná či nejedná o koncern Volkswagen.

  • 4. 4. 2022
  • 1 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Auta nejsou, zoufají si Češi. Z prodlev viní čipy, koronavirus a EU

Globální nedostatek čipů a na něj navázané výpadky v dodavatelském řetězci automobilů prodlužují dodací dobu nových vozů. Jak vyplývá z průzkumu, pouze menší část řidičů je ochotna ze svých nároků na nový vůz slevit a tak místo nákupu za hotové zvažují financování vozu pomocí úvěru nebo operativního leasingu

  • 18. 1. 2022
  • 3 min