Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 16. 10. 2023
  • 2 min

VWFS poskytl neziskové organizaci Sue Ryder elektromobil Volkswagen ID.4

Praha, 16. října 2023 – Společnost Volkswagen Financial Services předala zástupcům neziskové organizace Sue Ryder elektromobil Volkswagen ID.4 z vozového parku své půjčovny elektromobilů. Nová posila týmu Sue Ryder bude sloužit především jako referenstký vůz zaměstnancům, kteří organizují přednášky a workshopy o České republice. Volkswagen Financial Services tím pokračuje v dlouhodobé podpoře organizace Sue Ryder a jejích aktivit.

„Mám velkou radost, že můžeme pokračovat v naší dlouhodobé spolupráci s organizací Sue Ryder,“ říká Vratislav Strašil, generální ředitel  Volkswagen Financial Services. „Z naší úspěšné půjčovny elektromobilů jsme nyní zástupcům organizace Sue Ryder předali praktické a prostorné SUV ID.4 s čistým elektrickým pohonem, které je do pražských ulic, , ideálním řešením. ID.4 však v případě potřeby snadno zvládne i dálkové jízdy díky dojezdu na jedno nabití až 526 km.“

Předání vozu ID.4 pro Sue Ryder

Nový Volkswagen ID.4. předal Petru Havelíkovi, manažerovi provozu Sue Ryder, Jiří Beran, vedoucí úseku Značky a Marketing VWFS (vlevo).

„Těší nás, že se můžeme při naší péči o seniory a jejich rodiny opírat o tak silného partnera, jakým je společnost Volkswagen Financial Services,“ říká Matěj Lejsal, ředitel neziskové organizace Sue Ryder, a dodává: „Z nového přírůstku v našem vozovém parku máme velkou radost. Červený ID.4 vypadá skvěle a věřím, že se bude líbit i našim školitelům a poradcům, jimž bude sloužit jako referentský vůz. Naši kolegové se potřebují dostat na místa školení a schůzek co nejrychleji, ať už v rámci Prahy, nebo po celé České republice. Tichý, bezemisní a výkonný elektromobil, jakým je ID.4, je pro tento druh mobility ideálním řešením.“

 

Nezisková organizace Sue Ryder provozuje již delší dobu Volkswagen Caddy, který dopravuje klienty na vyšetření po pražských nemocnicích. Další automobil, tentokrát z kategorie lehkých užitkových vozů, zásobuje dobročinné obchody organizace Sue Ryder a v průběhu devíti let ujel přibližně 90 000 km, převážně po Praze. Revírem zapůjčeného referentského vozu ID.4 bude rovněž hlavní město Česka, ale Sue Ryder vyšle  své školitele a poradce  po celém Česku. „Plánujeme cesty například do Pardubic nebo Jihlavy,“ doplňuje Petr Havelík – manažer provozu.

 

Nezisková organizace Sue Ryder pečuje o seniory, kteří patří mezi nejzranitelnější členy naší společnosti, a poskytuje jim poradenství, osobní asistenci a pobytovou i paliativní péči. Sue Ryder provozuje dům pro seniory s 52 lůžky, z nichž je 50 v současnosti obsazeno. Průměrný věk klientů je 85 let, ale nejstarší klientka nedávno oslavila 104 let a vede i nadále čilý život. Sue Ryder se svým klientům snaží zajišťovat důstojné stárnutí a plnohodnotný život až do úplného konce, aby neodcházeli ze světa sami, v neznámém prostředí a s cizími lidmi. Zatímco 60 tisíc seniorů v České republice žije v pobytových sociálních službách a 40 % z nich umírá ve zdravotnických zařízeních, umožnil paliativní přístup snížit počet úmrtí klientů Sue Ryder v nemocnicích z 64 % na 18 %.

 

Společnost Volkswagen Financial Services poskytla neziskové organizaci Sue Ryder elektromobil Volkswagen ID.4 z nedávno otevřené půjčovny elektromobilů, která se těší velkému zájmu zákazníků – v září bylo rozpůjčováno již 86,3 % vozidel. Mezi velmi oblíbené modely patří i Volkswagen ID.4, který byl v roce 2022 se 170 000 dodanými vozy globálně nejprodávanějším elektromobilem nejen značky Volkswagen, ale celého koncernu. Všestranné elektrické SUV přesvědčí nejen svým velkorysým vnitřním prostorem a robustní konstrukcí, ale také intuitivním ovládáním a širokou nabídkou vyspělých technologií včetně světlometů IQ.LIGHT-Matrix LED a bezdrátových aktualizací OTA (Over-the-Air). Provozní hospodárnost zvyšuje tepelné čerpadlo využívající odpadní teplo k vytápění interiéru.

 

Společnost Volkswagen Financial Services buduje tradici pomoci potřebným již od svého založení a každý rok se svými zaměstnanci realizuje řadu projektů v oblasti společenské odpovědnosti. Volkswagen Financial Services například loni oslavil 30 let svého působení na českém trhu 30 dobrými skutky. Mezi ně patřila mimo jiné podpora dlouhodobých partnerů, kterými jsou kromě organizace Sue Ryder rovněž Centrum Paraple nebo platforma Breakfaststory. Zapůjčením pěti vozů organizaci Člověk v tísni se společnost Volkswagen Financial Services pohotově zapojila do pomoci lidem postiženým válkou na Ukrajině. Mezi nové projekty patřila také sbírka pro děti v dětských domovech podporované spolkem Dobré víly.

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Jiří Beran novým šéfem marketingu a spolupráce se značkami v oblasti retailu

Od 1. července jsme přivítali v manažerském týmu VWFS novou posilu Jiřího Berana, který převzal vedení marketingu a komunikaci se značkami koncernu Volkswagen.

  • 12. 7. 2023
  • 1 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Nový online nástroj šetří fleetovým zákazníkům čas a náklady na administrativu

Zjednodušení administrativy spojené se správou firemních vozů, zrychlení práce a ušetření nákladů. To přináší firmám nový online nástroj FleetCARS, který Volkswagen Financial Services uvádí pro zákazníky na českém trhu.

  • 10. 7. 2023
  • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

VWFS spouští půjčovnu elektromobilů 

VWFS podporuje rozšiřování elektromobility a pro svou firemní klientelu připravila novou půjčovnu elektromobilů. Zákazníci si tak mohou za výborných podmínek vyzkoušet elektricky poháněné vozy v reálných podmínkách.

  • 19. 6. 2023
  • 2 min