Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 7. 2. 2023
  • 3 min

Za každý rok jeden dobrý skutek, tak Volkswagen Financial Services oslavil 30 let na trhu

Praha, 7. února 2023 – Volkswagen Financial Services v loňském roce oslavil 30 let svého působení na trhu. U příležitosti těchto oslav se vedení i zaměstnanci rozhodli věnovat pozornost řadě dobročinných projektů a vykonat společně minimálně 30 dobrých skutků. Společnost se tak kromě dlouhodobé podpory lokální komunity či vybraných charitativních projektů, jejichž prostřednictvím například pomáhá lidem se zdravotním postižením k větší mobilitě, nezávislosti a spokojenosti v životě, zapojila v průběhu roku do dalších aktivit a projevila svou solidaritu. Ať již šlo například o darování krve a plazmy, charitativní běh na pomoc lidem s cystickou fibrózou či úklid prostor domova Palata, který poskytuje služby zrakově postiženým.

Třicet dobrých skutků za rok, takový závazek si loni stanovila společnost Volkswagen Financial Services. Chtěla tak oslavit 30 let působení na českém trhu financování vozidel. „Ochota a nadšení, s nimiž se naši zaměstnanci aktivně zapojili do řady charitativních akcí, které jsme jako společnost podpořili, byla nebývalá, ale nepřekvapila nás. Tradice pomoci potřebným nás totiž provází již od vstupu na český trh. V roce 30. výročí jsme tuto pomoc ještě zintenzivnili a zaměstnanci častokrát sami přišli s návrhy, koho bychom jako společnost mohli podpořit,“ shrnul aktivní rok Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services. „Uplynulých třicet let na českém trhu nebylo často snadných, ale podařilo se nám překonat spousty překážek. Právě proto jsme se rozhodli vykonat v loňském roce 30 dobrých skutků, abychom pomohli těm, kteří nyní prožívají krušné časy. Nám se je podařilo překonat vždy díky našim zaměstnancům, a proto jsem věřil, že i toto náročné předsevzetí, které jsme si stanovili, díky nim hravě zvládneme,“ doplnil Vratislav Strašil.

Běh pro Centrum Paraple Malešice

Běh pro Centrum Paraple v Malešicích

Na dlouhodobě podporované projekty společnost stále pamatuje

Společnost neopomněla ani své dlouhodobé partnery, jedním z nichž je například organizace Centrum Paraple, která pomáhá lidem s poškozením míchy a ochrnutím. Loni se společnost stala hlavním partnerem Běhu a jízdy pro Paraple a zaměstnanci se zapojili do několika sportovních aktivit, aby hendikepované podpořili. Společně se jim podařilo uběhnout 2 405 kilometrů a díky tomu skončili ve výzvě firem již podruhé na 13. místě. Zaměstnanci byli také oporou golfovému týmu hendikepovaných a zakoupili startovné jednomu z hráčů. K pravidelné aktivitě pro Centrum patří také pomoc v rámci dobrovolnických dnů, například s úklidem zahrady nebo výmalbou prostor.

Zaměstnanci se loni již poosmé zúčastnili fotbalového utkání Sue Ryder Charity Cup, který pořádá stejnojmenná organizace. Vybrané prostředky putovaly na podporu služeb seniorům se sníženou pohyblivostí, které Sue Ryder poskytuje. Společnost se zapojila také do dalších dvou kampaní. V jarní „Postelové kampani“ veřejnost přispívala na obnovu polohovacích lůžek v domově pro seniory. Individuální příspěvek Volkswagen Financial Services navýšil o dalších 50 %, a celkově tak přispěl více než 130 000 Kč. V podzimní kampani „Stáří je křehké jako vánoční ozdoba“ společnost darovala dalších 130 000 Kč k hladkému chodu domova pro seniory. V prosinci se také pořádala sbírka oblečení a domácích potřeb, ty jsme darovali do Sue Ryder obchodů a výtěžek z prodaných věcích putoval na dobrý chod domova.

Pravidelná podpora je od roku 2020 věnována také platformě Breakfaststory, která se zaměřuje na pomoc znevýhodněným osobám, seniorům a matkám samoživitelkám. Služby platformy se využívají pravidelně k nákupu občerstvení na interní akce společnosti, mimo jiné i těch, které byly součástí oslav 30 let na českém trhu. Jednou z těchto akcí byla letní oslava pro zaměstnance. Ani na ní nechyběl charitativní aspekt, a to prostřednictvím kreativního workshopu, kde společnost podpořila například Domov Přístav. „Na oslavě jsme vyráběli také mechária, která posloužila jako výzdoba domova pro seniory, nebo přírodní mýdla, která jsme poté rozvezli seniorům do azylových domů společně se sbírkou kosmetiky, kterou jsme předtím pořádali,“ uvedla Dana Formánková, ředitelka HR oddělení společnosti.

Darování krve

Darování krve

Zaměstnanci podpořili oběti války i děti z dětských domovů

V první čtvrtině roku 2022 celým světem otřásla válka na Ukrajině. Vyvolala však také vlnu solidarity a Volkswagen Financial Services se rozhodl pomoci, a to způsobem pro něj charakteristickým. Ze svého vozového parku uvolnil pět vozů, které zapůjčil organizaci Člověk v tísni a pomohl tím s distribucí potřebných věcích a potravin lidem z Ukrajiny, kteří se museli s dopady války potýkat. Zaměstnance to motivovalo k uspořádání finanční sbírky a podařilo se jim vybrat celkem 70 544 Kč. Společnost se rozhodla tuto částku o 79 456 Kč navýšit a celkově tak bylo potřebným darováno 150 000 Kč.

Jeden z nových projektů, které společnost v souvislosti s oslavami uskutečnila, bylo pořádání sbírky pro děti v dětských domovech, kde aktivně působí spolek Dobré víly. Členové spolku děti podporují v nejrůznějších aktivitách a plní také různá přání. Zaměstnanci mohli dětem zakoupit voucher na konkrétní dětské přání, jako je zaplacení doučování, lyžařského kurzu nebo výuky hry na kytaru.

 „V roce 2022 jsme také v akci ‚Dražba dobrých skutků‘, pořádanou platformou Breakfaststory, vydražili hned několik věcí, které pomohou potřebným, v celkové hodnotě 200 000 korun. Dalším z nich byl nákup sluchadel a specializovaných sedaček pro hendikepované děti nebo stavba ohrady pro zachráněná zvířata. Součástí našich 30 aktivit, kterými jsme pomohli druhým, byly také například Běh pro cystickou fibrózu, podpora charitativní kampaně Movember, účast na Pražské štafetě a běh pro hluchoněmé nebo sbírka na obnovu Českého Švýcarska. Naši zaměstnanci na konci roku také nakoupili dárky, které věnovali dětem a seniorům na charitativní aktivitu ‚Strom přání‘. Společnost podpořila také sociální podnik Modrý domeček, odkud jsme brali nejen vánoční dárky pro zaměstnance, ale nakoupili jsme zde také perníčky, které mohly děti zdobit v rámci našeho rodinného dne. Každoroční solidarity našich zaměstnanců si velice vážíme,“ uzavírá Dana Formánková.

 

O společnosti

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu.

Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Nataliya Bauhuber byla jmenována novou jednatelkou Volkswagen Financial Services

Zkušená manažerka Nataliya Bauhuber se k 1. září 2022 stala novou jednatelkou VWFS, přední české společnosti nabízející financování automobilů. Zodpovědnost nese za oblast back office a middle office. Ve funkci tak střídá dosavadní jednatele Axela Herrmanna a Hans-Petera Seitze.

  • 2. 9. 2022
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Průzkum VWFS | Generace Z přichází na chuť financování automobilů

Kdybyste zítra pořizovali auto, víte, jak by vypadalo? Češi spadající do generace Z mají jasno. Preferují větší a praktičtější vozy, nadále u nich v oblíbenosti dominují vozy na fosilní paliva. Popularita finančních produktů roste na úkor nákupu za hotové, třetina očekává možnost pořídit vůz online

  • 3. 10. 2022
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Financujeme vozy ŠKODA ENYAQ RS COUPÉ iV pro Coca-Cola HBC Česko a Slovensko 

Naše společnost předala čtyři vozy ŠKODA ENYAQ RS COUPÉ iV zástupcům Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. Vozy financované prostřednictvím full-service operativního leasingu jsou součástí dlouhodobého partnerství od roku 2017.

  • 15. 9. 2022
  • 2 min