Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
 • 27. 5. 2021
 • 3 min

Volkswagen Financial Services startuje Financování CHYTŘE 
Klientům nově nabízí úvěr s rekordně nízkou měsíční splátkou

Praha, 27. května 2021 – Lídr na českém trhu financování automobilů přichází na trh s nabídkou Financování CHYTŘE. Ta se od běžného úvěru liší výrazně nižší měsíční splátkou a možností nastavení poslední navýšené splátky od 20 % do 60 % ceny vozu. Volkswagen Financial Services tak vychází vstříc soukromým i firemním klientům, pro které je prioritou finanční flexibilita a nízké měsíční náklady.

„Češi pomalu ale jistě začínají ustupovat od dlouho zažitého modelu‚ koupit za hotové, deset let užívat a vůz následně prodat‘. Financování pomocí specializovaného úvěru totiž umožňuje náklady na vůz rozložit v čase, nechat si našetřené peníze pro nenadálé situace a stávající vůz pravidelně obměňovat za modernější a bezpečnější model. Klienty ale častokrát omezuje výše měsíční splátky. Financování CHYTŘE proto nabízí vše, co tradiční úvěr, díky poslední navýšené splátce ale zachovává extrémně nízké měsíční splátky,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

S Financováním CHYTŘE si klient po výběru vozu zvolí akontaci ve výši 0–40 % celkové částky. Nastaví si podle svých potřeb poslední navýšenou splátku, která může být 20–60 % z ceny vozu. Díky tomu získá nízkou pravidelnou měsíční splátku. Volitelná je také doba splácení 2 roky až 5 let. Flexibilita, kterou má klient při splacení poslední navýšené splátky, mu pak umožnuje rychlou obměnu vozu. Jak k jejímu splacení přistoupí je totiž zcela v jeho režii. Na výběr má hned ze tří možností:

 • zbývající částku jednorázově uhradit z úspor,
 • zažádat o rozložení navýšené splátky do delšího období a pokračovat ve splácení,
 • auto prodat a část utržených financí použít na splacení navýšené splátky a zbytek využít třeba na akontaci úvěru na nový vůz.  

Modelový příklad: při pořízení vozu v hodnotě 450 000 při smluvní době 36 měsíců a 20% akontaci činí měsíční splátka v případě běžného úvěru 11 900 Kč. S Financováním CHYTŘE však při zachování stejných podmínek vyjde s 50% navýšenou splátkou totožný vůz pouze na 5 900 Kč měsíčně.

Služeb Financování CHYTŘE mohou využít jak firmy, tak jednotlivci. Akce platí pro nové i ojeté vozy do 5 let stáří značek ŠKODA, Volkswagen (včetně užitkových vozů), Audi, SEAT a CUPRA. Součástí měsíční splátky je i povinné ručení a havarijní pojištění.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Klienti Volkswagen Financial Services si mohou nově sjednat autopojištění s UNIQA pojišťovnou

Klienti si mohou sjednat pojištění vozu s pojišťovnou UNIQA. Firma tak rozšiřuje paletu pojišťoven, aby mohla nabídnout flexibilní možnosti financování. Partnerství zahrnuje kromě povinného ručení a havarijního pojištění i doplňkové produkty.

 • 24. 2. 2021
 • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services financuje 430 vozů pro Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Zástupci společnosti Coca-Cola tento týden převzali prvních 68 z celkového počtu 430 vozů pořízených prostřednictvím operativního leasingu. Vozidla zahrnují modely ŠKODA SUPERB, OCTAVIA, SCALA a FABIA, z nichž naprostou většinu tvoří plug-in hybridy a automobily na CNG pohon. 

 • 29. 4. 2021
 • 3 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Češi berou péči o vůz s rezervou – a mohou se tak připravit o peníze

Podle průzkumu si většina majitelů uvědomuje její důležitost, ale jen část se o vůz skutečně stará. Péče o vůz je přitom důležitým parametrem ovlivňujícím jeho cenu při následném prodeji. Řidiči často netuší, že péče o vůz je jednou z podmínek při využití leasingových služeb.

 • 11. 3. 2021
 • 3 min