Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 29. 4. 2021
  • 3 min

Volkswagen Financial Services financuje 430 vozů pro Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Praha, 29. dubna 2021 – Zástupci společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko tento týden převzali prvních 68 z celkového počtu 430 vozů pořízených prostřednictvím operativního leasingu od Volkswagen Financial Services. Vozidla zahrnují modely ŠKODA SUPERB, OCTAVIA, SCALA a FABIA, z nichž naprostou většinu tvoří plug-in hybridy a automobily na CNG pohon. Pro Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je totiž udržitelnost jejich aktivit klíčová. Kromě samotných vozidel Volkswagen Financial Services zajišťuje i kompletní servisní služby prostřednictvím autorizované dealerské sítě ŠKODA AUTO. 

„Firemní zákazníci jsou na českém trhu v oblasti ECO-mobility jednoznačnými lídry. Více než 400 vozů pro Coca-Cola HBC je tak pro ostatní společnosti jasným signálem, že vozidla na alternativní pohon jsou tou správnou volbou pro všechny firemní zákazníky, kteří hledají cestu ke snížení provozních nákladů a nad pořízením CNG, plug-in-hybridů nebo elektromobilů ještě váhají,“ říká jednatel společnosti Volkswagen Financial Services Vratislav Strašil.

Předání vozů bude probíhat postupně v několika fázích. Jako první získá Coca-Cola HBC Česko a Slovensko v dubnu celkem 68 vozů značky ŠKODA, z nichž více než polovinu tvoří vozidla na CNG pohon (5x OCTAVIA CNG, 33x SCALA CNG), zbytek pak plug-in hybridy (25x SUPERB iV, 5x OCTAVIA iV). Během roku 2021 dojde postupně k předání více jak 300 vozů, tedy přibližně dvou třetin z plánovaného celkového počtu. „Opatření v oblasti klimatu jsou pro nás klíčová. Do roku 2030 snížíme v rámci celé společnosti Coca-Cola HBC naše absolutní emise pro přímý provoz a výrobu o 55 % v porovnání s výchozím rokem 2017. Ve spolupráci s našimi partnery nám pak tato změna vozového parku pomůže snížit emise v České republice a na Slovensku o 20 %,“ říká Dan Timotin, generální ředitel Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. 

„Spolupráce mezi ŠKODA AUTO a Coca-Cola HBC sahá až k modelu Favorit. Do dnešního dne jsme dodali již přes 5 000 vozidel. Jsme velice rádi, že toto partnerství pokračuje i s nejnovějšími vozy s alternativními pohony včetně iV verzí s plug-in hybridními pohony, které jsou šetrné k životnímu prostředí,“ hodnotí roky trvající kooperaci Jiří Maláček, šéf českého zastoupení automobilky ŠKODA AUTO.

„V letošním roce oslavujeme s naším dlouholetým partnerem Coca Cola HBC Česko a Slovensko 15 let velmi úspěšné spolupráce. Těšíme se další etapu našeho partnerství, které, doufám, bude trvat dalších min. 15 let. Děkujeme,“ shrnuje Martina Nimčová, jednatelka hlavního dodavatele vozů Škoda NH Car, s.r.o.

Ambice společnosti směrem u udržitelnému podnikání potvrzuje i volba čistě digitálního reportingu a vyúčtování nákladů. Coca-Cola HBC také extrémně dbá na bezpečnost svých zaměstnanců na cestách, proto jsou všechna vozidla vybavena i nejmodernějšími prvky bezpečnosti, jako např. sledování únavy řidiče, sledování mrtvého úhlu, line-assist, adaptivní tempomat, parkovací senzory nebo bezdrátový SmartLink. Všechna vozidla jsou navíc vybavena GPS trasovacím systémem, díky kterému může společnost monitorovat ekologickou stopu jednotlivých vozů a navrhovat opatření směřující k větší efektivitě jízdy. Kromě samotných vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services i všechny potřeby spojené s jejich provozem, jako pravidelný servis, výměnu pneumatik, zajištění náhradního automobilu v případě běžných oprav i nenadálých událostí, pick-up servis či řešení pojistných událostí.

Vozidla budou sloužit především obchodním zástupcům společnosti, oblastním vedoucím prodeje či zaměstnancům z řad středního managmentu v České republice a na Slovensku. 

Coca‑Cola HBC Česko a Slovensko je přední výrobce, prodejce a distributor značkových nealkoholických nápojů společnosti The Coca‑Cola Company a od roku 2018 také distributorem alkoholických nápojů skupiny Gruppo Campari a Edrington. Své produkty nabízí více než 15 miliónům spotřebitelů v mnoha zemích světa. Provozuje dva výrobní závody v Praze-Kyjích a Teplicích nad Metují společně s řadou obchodních a distribučních center.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ TwitterDalší tiskové zprávy

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Klienti Volkswagen Financial Services si mohou nově sjednat autopojištění s UNIQA pojišťovnou

Klienti si mohou sjednat pojištění vozu s pojišťovnou UNIQA. Firma tak rozšiřuje paletu pojišťoven, aby mohla nabídnout flexibilní možnosti financování. Partnerství zahrnuje kromě povinného ručení a havarijního pojištění i doplňkové produkty.

  • 24. 2. 2021
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Předplacený servis od Volkswagen Financial Services lze nově pořídit i na splátky

Nově nabízíme předplacený servis na splátky, a to jak při pořízení vozu na úvěr či operativní leasing, tak samostatně. Ochrana před nenadálými výdaji na nutný servis auta formou jeho předplacení se tak stává dostupnější pro širší skupinu klientů.

  • 8. 2. 2021
  • 2 min

Tiskové zprávy Volkswagen Financial Services

Češi berou péči o vůz s rezervou – a mohou se tak připravit o peníze

Podle průzkumu si většina majitelů uvědomuje její důležitost, ale jen část se o vůz skutečně stará. Péče o vůz je přitom důležitým parametrem ovlivňujícím jeho cenu při následném prodeji. Řidiči často netuší, že péče o vůz je jednou z podmínek při využití leasingových služeb.

  • 11. 3. 2021
  • 3 min