Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 8. 2. 2021
  • 2 min

Předplacený servis od Volkswagen Financial Services lze nově pořídit i na splátky

Praha, 8. února 2021 – Lídr na trhu financování automobilů Volkswagen Financial Services nabízí předplacený servis na auto, tzv. servisní balíčky, nově na splátky, a to jak při pořízení vozu na úvěr či operativní leasing, tak samostatně. Ochrana před nenadálými výdaji na nutný servis auta formou jeho předplacení se tak stává dostupnější pro širší skupinu klientů. Služba kryje jak cenu náhradních dílů, tak práci automechaniků.

Výměna olejových filtrů, doplnění klimatizace nebo servisní prohlídka. To vše jsou úkony, o jejichž nutnosti nepochybujeme, i přesto však máme tendence je odkládat, protože rodinný rozpočet často mívá jiné priority. „Stále větší počet Čechů vzhledem k současné nejisté situaci hledá způsoby, jak ohlídat výdaje svých domácností a firem a lépe je plánovat. Servisní balíček právě toto umožňuje. Nabízí ochranu před nenadálými výdaji spojenými s provozem vozidla formou předplaceného servisu. Kryje tak náklady spojené s předepsanou údržbou vozu a možnost pořízení na splátky umožňuje rozložit výdaj do více měsíců/let,“ vysvětluje Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services.

Se servisním balíčkem navíc klienty nemusí trápit obava z růstu inflace, kterou ekonomové očekávají. Ta se může promítnout do zvýšení cen náhradních dílů, materiálu a práce. Klient má však cenu zafixovanou v momentě pořízení servisního balíčku. Riziko růstu cen na sebe bere Volkswagen Financial Services. Jedná se tak o jeden ze způsobů, jak v konečném důsledků ušetřit.

Jednou z dalších předností servisního balíčku je jeho navázanost na konkrétní vozidlo. V případě, že se klient rozhodne svůj stávající vůz prodat, může jeho výhody nový majitel čerpat až do naplnění původně nastavených limitů. „Vzhledem k tomu, že má auto díky servisnímu balíčku prokazatelnou servisní historii se zárukou profesionální péče a benefity přecházejí při prodeji na nového majitele, významně tak roste částka, kterou může klient za svůj stávající vůz požadovat,“ doplňuje Vratislav Strašil.

Klienti si mohou vybrat ze dvou variant servisních balíčků. Ty se liší v rozsahu úkonů, které zahrnují. Zatímco varianta Service kryje náklady na servisní úkony specifikované výrobcem (základní i rozšířená prohlídka, palivový filtr, zapalovací svíčky, výměna oleje, olejového filtru a zátky, doplnění brzdové kapaliny ad.), rozšířená varianta Service Plus navíc kryje i výměnu baterie a rozvodového řemene, opotřebení spojky, brzdových destiček a kotouče nebo servis výfukového a palivového systému. Varianta Service Plus tedy kryje vše, co podléhá opotřebení vozu, způsobeného jeho běžným užíváním.

Pořízení servisního balíčku přitom není omezeno pouze na skladové nebo nové vozy objednané do výroby. Sjednat se dá i v případě, že má váš vůz něco najeto. Stačí, když má vozidlo před absolvováním první předepsané prohlídky a je staré maximálně dva roky. Servisní balíček je možné zakoupit u dealera nebo online. Více informací naleznete na webových stránkách společnosti.

Češi hledají způsoby, jak ušetřit a plánovat své výdaje

„Vzhledem k tomu, že má auto díky servisnímu balíčku prokazatelnou servisní historii se zárukou profesionální péče a benefity přecházejí při prodeji na nového majitele, významně tak roste částka, kterou může klient za svůj stávající vůz požadovat,“ doplňuje Vratislav Strašil.

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ Twitter