Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 15. 1. 2020
  • 4 min

Čeští kriminalisté si převzali 500 vozů ŠKODA OCTAVIA od Volkswagen Financial Services

Praha, 15. ledna 2020 – Dnes dopoledne si ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar převzali nová vozidla, která budou sloužit kriminalistům na území celé České republiky. Celkem převzali 500 vozů ŠKODA OCTAVIA, které jim formou operativního leasingu zajistila společnost Volkswagen Financial Services. Zakázku na dodání vozů získal Volkswagen Financial Services společně se ŠKODA AUTO, a.s., ve veřejném tendru, který proběhl v září 2019. Jedná se o první vozidla pro Policii ČR, jejichž nákup byl financován formou operativního leasingu. Kromě samotné dodávky vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services prostřednictvím autorizované dealerské sítě i kompletní servisní služby.

Ministerstvo vnitra, respektive Policie ČR vůbec poprvé využila moderní formu financování a mobility ŠKODA Financial Services. „Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

„Financování operativním leasingem je oblíbené nejen u velkých firem, ale jejich výhod stále častěji využívá i veřejná správa. Jsme rádi, že tento způsob pořízení vozidel proběhl i u Policie České republiky a pořídila si vůbec první flotilu vozidel financovanou formou operativního leasingu. Jsme tak první společností, která zajišťuje financování velkého vozového parku pro Ministerstvo vnitra,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services.

Parametry výběrového řízení Ministerstva vnitra byly oproti soukromým zadavatelům nesmírně komplexní, a proto byla velmi úzká koncernová profesionální spolupráce se ŠKODA AUTO, a. s., klíčová. Výsledek tendru je tak společným úspěchem koncernu Volkswagen v České republice. Policii se dostane všech služeb v koncernové autorizované dealerské síti, a vzhledem k nabídce operativního leasingu má Policie zabezpečenu celkovou mobilitu flotily vozů a zároveň jí odpadne starost s odprodejem po ukončení doby užívání.

„Věříme, že je to první vlaštovka financování flotily vozů pro Policii ČR formou operativního leasingu a policie tohoto rostoucího trendu využije v budoucnu znovu. Součástí financování není pouze flotila vozidel, ale policisté získávají i široký servisní balíček, díky kterému se budou moci věnovat plně své důležité povinnosti a péči o vozidla nechají na nás,“ říká Jan Pařízek, ředitel oddělení Fleet a remarketing Volkswagen Financial Services

Všechny vozy jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je moderní benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG. Automobily mají standardní vybavení bez zvláštních úprav, tudíž je v běžném provozu nelze rozeznat od civilních aut. Kromě vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services i všechny potřeby spojené s jejich provozem, jako je servis, zimní kola včetně zajištění přezouvání a uskladnění, silniční asistence s náhradním vozem v případě nepojízdnosti stávajícího vozu, zajištění náhradního automobilu v případě běžných oprav, pick up servis a řešení pojistných událostí. Tendr je vypsaný na 48 měsíců, přičemž po 24 měsících dojde ke kompletní obnově všech 500 vozů.

 

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, DUCATI a koncernových ojetých automobilů. Nabízí produkty v oblasti úvěru, finančního leasingu, operativního leasingu, pojištění a služeb soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je součástí Volkswagen Financial Services AG, zastoupených v 51 zemích, které disponují portfoliem více než 12,4 milionů smluv a zaměstnávají téměř 13 tisíc pracovníků. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

ŠKODA AUTO

  • pyšní se tradicí od roku 1895, z období počátků automobilu, a je tak jednou z nejstarších automobilek na světě
  • v současnosti nabízí zákazníkům 9 modelových řad osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, SCALA, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ, KAMIQ a SUPERB
  • v roce 2018 dodala zákazníkům celosvětově více než 1,25 milionu vozů
  • je členem koncernu Volkswagen, jednoho z globálně nejúspěšnějších automobilových výrobců; ŠKODA AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky
  • provozuje tři výrobní závody v České republice; automobily ŠKODA se vyrábějí také v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery
  • zaměstnává celosvětově více než 39 000 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích
  • v rámci Strategie 2025 prochází transformací od výrobce automobilů k „Simply Clever – společnosti nabízející nejlepší řešení mobility“

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ Twitter

Čeští kriminalisté si převzali 500 vozů Škoda Octavia od Volkswagen Financial Services (ŠkoFIN, s. r. o.).
Slavnostního předání 37 vozů z celkových 500 se v Mladé Boleslavi zúčastnili (zleva): Vratislav Strašil, jednatel Volkswagen Financial Services, Luboš Vlček, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika, Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů, Jan Hamáček, ministr vnitra ČR, a Jan Švejdar, policejní prezident.

Ke stažení zde.
Zdroj: ŠKODA AUTO

Zástupci policie převzali celkem 500 vozů modelové řady OCTAVIA v civilním provedení. Všechny vozy jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je moderní benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG. Slavnostní předávání vozů Policii ČR se odehrálo v Zákaznickém centru ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, které v prosinci oslavilo už dvacetileté výročí.

Ke stažení zde.
Zdroj: ŠKODA AUTO