Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 26. 11. 2019
  • 4 min

Volkswagen Financial Services podpořil hendikepované během hvězdného večera

Praha 26. listopadu 2019 – Chuť tančit některé neopouští ani poté, co byli upoutání na invalidní vozík. Sobotní benefiční galavečer StarDance toho byl živým důkazem. Pět klientů z Centra Paraple zatančilo před diváky v sále a u televizních obrazovek tango a cha-cha. Během netradičního vystoupení se podařilo vybrat rekordní sumu 15 236 748 Kč, ke které přispěla i společnost Volkswagen Financial Services. Jednatel společnosti předal v přímém přenosu šek v hodnotě 250 000 Kč a navázal tak na dlouholetou pomoc společnosti hendikepovaným lidem.

Volkswagen Financial Services s Centrem Paraple jako jeden z významných partnerů spolupracuje už víc než 20 let. Kromě podpory provozu Centra, ať už ve formě peněžních nebo jiných příspěvků, se zaměstnanci Volkswagen Financial Services pravidelně účastní každoročního charitativního Běhu pro Paraple. Všechny tyto aktivity mají jediný cíl – pomáhat lidem s poškozením míchy při aktivním a plnohodnotném návratu do běžného života. I letos byla společnost součástí slavnostního večera plného hvězd a tance, kde přispěla dobročinné organizaci částkou v hodnotě čtvrt milionu korun. Pokračuje tak ve své dlouholeté snaze pomáhat lidem s omezenou mobilitou.

„Dostupná mobilita pro všechny bez rozdílu patří k dlouhodobým cílům naší společnosti. Věříme, že tento příspěvek pomůže klientům Centra Paraple zvládnout jejich nelehkou životní situaci a překonat tak překážky, které po cestě potkají. Obdivujeme všechny, kteří i přes tak vážný hendikep neztratí životní elán, a ještě mají odvahu zatančit před miliony televizních diváků i publikem a porotou v sále,“ říkají Jiřina Tapšíková a Vratislav Strašil, jednatelé společnosti Volkswagen Financial Services.

Benefiční večer pořadu StarDance se letos konal už počtvrté. Výtěžek bude stejně jako v předchozích letech věnován na pomoc lidem s poškozením míchy a jejich rodinám. Centrum Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života. Filozofie Centra Paraple vychází z přesvědčení, že i lidé po poškození míchy mohou žít svůj život plnohodnotně. Paní Lucie Gachi, zdravotní sestra a matka pěti dětí, která během slavnostního večera zatančila, je toho živým důkazem. Kromě paní Lucie se na parketě během slavnostního benefičního večera představili i další paraplegici, kterým nehody, nemoci nebo jiné nepřízně osudu obrátily život naruby. I díky Centru Paraple, které od roku 1994 pomohlo a pomáhá tisícům lidí, mohou tito lidé před celým národem ukázat, že i na vozíku se dá životem protančit.

 

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.