Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 12. 8. 2019
  • 3 min

Volkswagen Financial Services dosáhl v prvním pololetí roku 2019 rekordních výsledků

  • Provozní zisk v prvním pololetí činí 1,281 miliardy EUR (nárůst o 4 procenta)
  • Aktuální portfolio přesahuje 20,9 milionu smluv (nárůst o 6 procent)
  • Nové smlouvy rostou na necelých 4,1 milionu (nárůst 0,4 procenta)
 

Braunschweig, 12. srpna 2019 – Volkswagen Financial Services dosáhl nového rekordního provozního výsledku za první pololetí roku 2019 díky zisku 1,281 miliardy EUR (předchozí rok tento výsledek činil 1,231 miliardy EUR). Celková aktiva společnosti navíc vzrostla na přibližně 215 miliard EUR (meziroční nárůst o 3,9 %) a počet stávajících smluv v portfoliu vzrostl celkem o 6 % oproti předchozímu roku na 20,9 milionu jednotek (předchozí rok tento výsledek činil 19,76 milionů jednotek).

„Skutečnost, že se nám podařilo zvýšit náš provozní výsledek během prvního pololetí v současném velmi náročném tržním prostředí, je velmi potěšující. Základem tohoto úspěchu je zejména růst našeho smluvního portfolia. Ačkoli se globální ekonomická situace v druhé polovině roku 2019 nezlepší, očekáváme, že divize Volkswagen Financial Services zaznamená do konce roku provozní zisk na úrovni předchozího roku,“ říká Frank Fiedler, finanční ředitel společnosti Volkswagen Financial Services AG.

Kromě celkového portfolia smluv vzrostl v první polovině roku 2019 také počet nových kontraktů. S nárůstem o 0,4 % na necelých 4,1 milionu jednotek se celkový počet všech nových smluv mírně zvýšil. V daném období zaznamenaly nově získané smlouvy nárůst u všech produktových kategorií značek Porsche, SEAT, MAN a nekoncernových značek.

Smluvní portfolio

Téměř 21 milionů současných smluv zahrnuje 6,5 milionu smluv k úvěrovému financování (+4,8 %), 4,5 milionu smluv k operativnímu leasingu (+6,9 %), 4,2 milionu smluv k poskytování služeb (+9,6 %) a 5,7 milionu z toho jsou smlouvy o pojištění (+4,0 %). V Německu, které představuje pro Volkswagen Financial Services trh s nejvyšším objemem, se zvýšil celkový počet současných smluv ze 6,02 milionu na 6,30 milionu jednotek, což představuje nárůst o 4,6 %.

Nové smlouvy

4,1 milionů nových smluvních akvizic zahrnuje 1,2 milionu nových smluv v segmentu financování vozidel (-4,5 procenta), necelý milion nových leasingových smluv (+5,3 procenta), 0,8 milionu nových smluv o službách (+10,7 procenta) a 1,1 milionu tvoří nové pojistné smlouvy (-4,8 procenta). Další informace o portfoliu současných smluv po celém světě a nových smlouvách po celém světě naleznete v příloze.

 


Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, DUCATI a koncernových ojetých automobilů. Nabízí produkty v oblasti úvěru, finančního leasingu, operativního leasingu, pojištění a služeb soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je součástí Volkswagen Financial Services AG, zastoupených v 51 zemích, které disponují portfoliem více než 12,4 milionů smluv a zaměstnávají téměř 13 tisíc pracovníků. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.