Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 19. 10. 2020
  • 1 min

Volkswagen Financial Services přispěl více než půl milionem korun na pomoc seniorům a handicapovaným

Praha, 19. října 2020 – Zástupci dobročinných organizací Centrum Paraple a Sue Ryder v úterý 22. září převzali z rukou jednatele společnosti Volkswagen Financial Services Vratislava Strašila finanční příspěvky na provoz v celkové hodnotě 510 000 Kč. Společnost tak již poněkolikáté ocenila obětavost, s jakou oba dlouholetí partneři pomáhají seniorům a pacientům s poškozením míchy.

„Jak s Centrem Paraple, tak s organizací Sue Ryder nás pojí dlouholeté partnerství. Jsme proto rádi, že jsme i tento rok mohli alespoň formou finančního daru přispět k jejich provozu,“ komentuje aktivity společnosti jednatel Vratislav Strašil.

Peníze poputují mimo jiné na zajištění tolik potřebné rehabilitace pro seniory domova Sue Ryder a v Centru Paraple pomohou zajistit finančně náročnou rehabilitaci lidí zotavujících se z poranění míchy. „Obzvlášť v této nejisté době jsme považovali za samozřejmé pomoci těm, pro které jsou finanční dary jedním z mála způsobů, jak zachovat stávající provoz a kvalitu poskytované péče,“ doplňuje Vratislav Strašil.

„S Volkswagen Financial Services nás pojí snaha pomáhat lidem s jejich mobilitou. Díky podobně štědrým příspěvkům můžeme v naší snaze pokračovat, za což panu Strašilovi i celé společnosti patří velký dík,“ říká David Lukeš, ředitel Centra Paraple. Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění. Jejich rodinám též poskytuje oporu a radí, jak najít cestu dál.

„Naši klienti pod vedením rehabilitačního týmu každý den usilovně pracují na zlepšení svého fyzického a následně psychického stavu. I oni potřebují pohyb, a proto se zabývají různými sporty. Třeba jízdou na motomedu. Jsme proto nesmírně vděční za dlouhodobé partnerství s Volkswagen Financial Services, díky němuž můžeme poskytovat kvalitní a individuální péči,“ říká Matěj Lejsal, ředitel neziskové organizace Sue Ryder. Sue Ryder pomáhá těm nejkřehčím starým lidem a jejich blízkým ve chvílích, kdy jim stáří začíná přinášet starosti. Poskytuje osobní asistenci, pobytovou službu a poradenství věnující se tématu stáří. Provozuje také dobročinné obchody, restauraci, pořádá charitativní a osvětové aktivity pro veřejnost.   

 

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ Twitter

Příspěvek 510 000 korun pro seniory a handicapované

Zástupci dobročinných organizací Centrum Paraple a Sue Ryder v úterý 22. září převzali z rukou jednatele společnosti Volkswagen Financial Services Vratislava Strašila finanční příspěvky na provoz v celkové hodnotě 510 000 Kč.

"Považovali jsme to za samozřejmost"

„Obzvlášť v této nejisté době jsme považovali za samozřejmé pomoci těm, pro které jsou finanční dary jedním z mála způsobů, jak zachovat stávající provoz a kvalitu poskytované péče,“ doplňuje Vratislav Strašil a předává s dalšími zástupci Volkswagen Financial Services finanční příspěvek.