Poskytneme vám všechny oficiální vyjádření představitelů společnosti Volkswagen Financial Services, stejně jako aktuální tiskové zprávy k jednotlivým produktům, akcím a aktivitám společnosti. Tiskové zprávy naleznete zde.
 
Jakékoliv dotazy zasílejte e-mailem na press@vwfs.cz.
  • 1. 9. 2020
  • 1 min

Axel Herrmann novým jednatelem Volkswagen Financial Services

Praha, 1. září 2020 – Dosavadní hlavní programový manažer německé společnosti Volkswagen Financial Services AG Axel Herrmann se stává od 1. září novým jednatelem společnosti Volkswagen Financial Services v České republice. Zodpovědný bude za oblast správy a informační technologie. Axel Herrmann na pozici jednatele doplňuje Vratislava Strašila a Jiřinu Tapšíkovou, zodpovědné za front, respektive back office. 

Axel Herrmann vystudoval obor programování a inženýrství na univerzitě v Karlsruhe, kde se věnoval například simulacím poškození aut a jejich následným zkoumáním. Má bohaté zkušenosti v podnikovém řízení. Nejprve působil čtyři roky jako IT konzultant v poradenské společnosti Capgemini v německém Hannoveru, následně vystřídal několik vedoucích pozic ve Volkswagen Financial Services v německém Braunschweigu, kde měl mimo jiné na starosti oddělení procesního řízení nebo oblast IT developmentu.

Do Volkswagen Financial Services přichází po pětiletém působení na pozici hlavního programového manažera. K České republice má velmi kladný vztah a ve volném čase plánuje cestovat po zajímavých místech a městech. Ve volném čase se věnuje především manželce a svým dvěma dětem, je také aktivním cyklistou a sběratelem vinylových desek – jeho sbírka čítá více než 5 000 nahrávek.   

Oblast digitalizace, automatizace a informačních služeb je pro Volkswagen Financial Services prioritou vycházející z dlouhodobé strategie ROUTE 2025. V uplynulých měsících došlo například k další robotizaci zákaznického centra, redesignu webových stránek společnosti a rozšíření online nabídky služeb a produktů, na které budou pod vedením nového jednatele navazovat další agilní projekty, zejména v oblastech CMS a inovace datawarehouse.

 

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg. Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

 

www.vwfs.cz ǀ Facebook ǀ Twitter

Dosavadní hlavní programový manažer německé společnosti Volkswagen Financial Services AG Axel Herrmann se stává od 1. září novým jednatelem společnosti Volkswagen Financial Services v České republice. Zodpovědný bude za oblast správy a informační technologie.