Povinně zveřejňované informace

Společnost ŠkoFIN s.r.o. | Volkswagen Financial Services je přední finanční společností na českém trhu zaměřující se na financování a podporu prodeje aut, služby pro fleet a související služby.

 

Ověřit oprávnění k nabízení a poskytování finančních služeb na českém trhu je možné v Živnostenském rejstříku na internetové stránce spravované Ministerstvem průmyslu a obchodu.

 

Veškeré stížnosti, dotazy či reklamace týkající se spotřebitelských úvěrů poskytnutých naší společností směřujte prosím na naše klientské centrum.

 

Klientské centrum Volkswagen Financial Services

Osobní návštěvy:

Po - Pá 8:00 - 17:00
T.: +420 224 992 410
E: klient@vwfs.cz

 

Mimosoudní řešení

V případě, že se zákazník obrátí na soud, je místně příslušný obecný soud ŠkoFIN s.r.o. v době podání žaloby. V případě sporu ze smlouvy o úvěru má spotřebitel možnost řešit spor mimosoudně před finančním arbitrem www.finarbitr.cz nebo před Českou obchodní inspekcí www.coi.cz, není-li k řešení takového sporu finanční arbitr oprávněn.

 

Údaje o orgánu dohledu

Dohled nad společností ŠkoFIN s.r.o. vykonává Česká národní banka, se sídlem Na Příkopě 28, 115 03, Praha 1.

 

Obecné informace o procesu poskytování spotřebitelského úvěru najdete ZDE

Potřebné doklady pro uzavření smlouvy

 

Zaměstnanci a zprostředkovatelé ŠkoFINu spotřebitelům neposkytují radu jako zvláštní typ doporučení definovanou v § 85 odst. 1 zákona o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. Poskytujeme účelové a bezúčelové spotřebitelské úvěry. V případě, že je poskytován účelový spotřebitelský úvěr, je jeho účelem nabytí motorového vozidla.

V případě účelového spotřebitelského úvěru do 400 tis. Kč je úvěr zajištěn zajišťovacím převodem vlastnického práva, v případě spotřebitelského úvěru nad 400 tis. Kč je zajištěn zajišťovacím převodem vlastnického práva a vinkulací havarijního pojištění.

Společnost nabízí spotřebitelské úvěry s dobou trvání od 6 do 72 měsíců. Typicky je spotřebiteli poskytován úvěr s dobou trvání 36 měsíců.

Zápůjční úroková sazba použitá společností je stanovena jako fixní. Tato sazba je platná po celou dobu úvěru a nemění se. Po dobu zvolené splatnosti úvěru má tedy klient smluvně garantovanou sjednávanou zápůjční úrokovou sazbu.

 

Reprezentativní příklad pro účelový spotřebitelský úvěr:

Vzorový příklad úvěru na vůz ŠKODA Rapid Spaceback Fresh  1,2 TSI v ceně 347 290 Kč, splátka předem 104 187 Kč (30%), výše úvěru 243 103 Kč, poplatky za uzavření a vedení smlouvy 0 Kč, celkové platby za úvěr 290 658 Kč, celkové platby za úvěr vč. pojištění  313 698 Kč, RPSN vč. pojištění 12,651%, délka úvěru 36 měsíců, zůstatková hodnota 138 916 Kč, měsíční splátka úvěru 4 215 Kč, měsíční splátka úvěru vč. pojištění 4 899 Kč, úroková sazba p. a. 8,10%. ŠKODA Pojištění Standard obsahuje havarijní pojištění, povinné ručení (10% spoluúčast) s uznáním bonusů za bezeškodní průběh dosavadních pojištění (60 měsíců) a pojištění skla (limit plnění 10 000). Další parametry klienta jsou věk 50 let a běžné použití vozu. Tato indikativní nabídka není nabídkou ve smyslu § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, a jejím přijetím nevzniká mezi společností Škofin s.r.o.  a druhou stranou závazkový vztah.

 

 

Možnosti splácení spotřebitelského úvěru poskytovateli:

 

Bezhotovostní platby

Své závazky můžete uhradit bezhotovostním způsobem na bankovní účty naší společnosti, uvedené na vaší smlouvě o úvěru nebo faktuře.

Hotovostní platby

K provádění hotovostních vkladů na účet společnosti ŠkoFIN s.r.o. | Volkswagen Financial Services můžete použít kteroukoliv pobočku Komerční banky nebo ČSOB.

Komerční banka - účet č. 604646021/0100
ČSOB - účet č. 17145783/0300

Počet splátek je daný dobou trvání spotřebitelského úvěru, splátky jsou pravidelné měsíční v neměnné výši s výjimkou případné poslední nerovnoměrné splátky.  

 

Podmínky předčasného splacení spotřebitelského úvěru


Klient má právo splatit spotřebitelský úvěr předčasně, a to kdykoliv, zcela nebo zčásti. Na základě Vaší žádosti připravíme předběžnou kalkulaci předčasného splacení smlouvy. Budete-li souhlasit s kalkulovanou částkou, je třeba zaslat závaznou žádost o předčasné splacení (pro vyplnění on-line žádosti klikněte ZDE) a uhradit uvedenou částku. Oba tyto kroky musí proběhnout do data platnosti uvedeného na kalkulaci.

Jestliže byla pojistná smlouva uzavřena prostřednictvím naší společnosti, pojištění vozidla končí zároveň s úvěrovou smlouvou. Chcete-li mít vozidlo dále pojištěno, musíte uzavřít novou pojistnou smlouvu.

 

Upozornění na možné důsledky nedodržení závazků souvisejících se smlouvou o spotřebitelském úvěru

Nedodržení závazků souvisejících se smlouvou o úvěru může vést k dodatečným nákladům na straně spotřebitele ve formě smluvních pokut, úroků z prodlení, účelně vynaložených nákladů na vymáhání (jež mohou např. zahrnovat náklady na externí inkasní agentury, soudní poplatky, náklady na právní zastoupení či exekuce) a dalším poplatkům dle obchodních podmínek. V případě prodlení se klient může taktéž dostat do databází a registrů dlužníků. V případě prodlení delšího než jeden měsíc může dojít až k odstoupení od smlouvy ze strany společnosti.

 

Portfolio finančních služeb zahrnuje:

 

Součástí nabídky jsou nejen nové automobily koncernových značek Volkswagen, Audi, SEAT a ŠKODA, ale také zánovní ojeté vozy těchto značek v rámci projektů Das WeltAuto a ŠKODA Plus.

Společnost ŠkoFIN s.r.o. | Volkswagen Financial Services je členem České leasingové a finanční asociace. Více informací o dosažených úspěších naleznete ve výročních zprávách společnosti.

 

Hlavní zásady společnosti ŠkoFIN s.r.o. | Volkswagen Financial Services

  • Dlouhodobý vztah - serióznost v obchodních vztazích
  • Odpovědnost - garance jistot
  • Respekt - plníme přání a požadavky klientů
  • Vstřícnost - otevřenost vůči klientům
  • Maximální výkonnost - profesionální personál a přístup
  • Inovativnost - kvalita a flexibilita nabízených služeb a produktů
  • Tvorba hodnot - mobilita pro každého


Volkswagen Financial Services - společnost s tradicí

Společnost ŠkoFIN s.r.o. | Volkswagen Financial Services je 100% dceřinou společností Volkswagen Financial Services AG. Byla založena v srpnu roku 1992 a zaměřovala se jako první na českém trhu na leasing automobilů - financování prodeje aut značek Volkswagen, Audi, SEAT a ŠKODA. Od svého založení společnost Volkswagen Financial Services kontinuálně roste a úspěšně rozšiřuje portfolio služeb a produktů na českém automobilovém a finančním trhu. V současné době Volkswagen Financial Services zaujímá prvenství ve financování osobních a užitkových vozů.

Plná verze

© 2017 Volkswagen Financial Services